Buradasınız: Ana sayfa » İhracat ve Pazara Giriş Kaynakları

İhracat ve Pazara Giriş Kaynakları

İhracat yapan ve yapmak isteyen, ihracat pazarlarını geliştirmek isteyen dış ticaret profesyonelleri ve firmalar için ihtiyaç duyacakları en önemli kaynakları burada size sunuyoruz. İhracat odaklı onlarca faydalı sitelere bağlantılar tek sayfada.

En Önemli Dış Ticaret Veri Kaynakları

TRADEMAP

220 Ülkenin dış ticaret istatistiklerine, ürün GTİP numarası bazında ulaşabilirsiniz. Yeni pazarlar bulmak için de kullanılabilecek çok değerli veriler tamamen ücretsiz olan üyelikle sunuluyor.

MARKET ACCESS DATABASE

Avrupa Birliği Komisyonuna ait sitede İhracat yapan firmalara gümrük vergileri, ticaret bariyerleri ve formaliteler hakkında çok detaylı bilgiler sağlanıyor.

TC TİCARET BAKANLIĞI

Ticaret Bakanlığı Yurtdışı teşkilatı ve ülkelere ait ticari bilgiler, Ülke profilleri,ülke pazar bilgileri, ikili anlaşmalar, faydalı linkler gibi ihracatçılar açısından çok değerli bilgiler içeren bakanlık sitesi...

THE WORLD FACTBOOK - CIA

Ülkelerin sosyal, ekonomik ve coğrafi profilleri, ve ülkelere dair bir çok bilgiyi sunan site masa başı araştırmalarda çok önemli bir kaynak olarak öne çıkıyor...

PAZAR FİYAT BİLGİSİ

Market Price Information hizmeti Intracen tarafından sunulan ücretsiz bir hizmet ve tarım ve hayvancılık alanında çok çeşitli ürünler için fiyat bilgisi sağlıyor. Bu sektörlerde çalışan şirketler için faydalı olabilecek bir kaynak.

MARKET ACCESS MAP

Ülkelerin uyguladığı gümrük vergi oranlarını öğrenmek için bir diğer ücretsiz ve güvenilir kaynak. ITC International Trade Center tarafında sunulan hizmet ihracatçılara çok değerli veriler sağlamakta.

HS CODE (GTİP) BELİRLEME

GTİP - HS Code bulmak için güzel hazırlanmış sayfalardan biri. İngilizce olarak ürün tanımlarını ve ürün GTİP kodlarını bulmak için faydalanabilirsiniz. Foreign-trade.com ayrıca başka hizmetler de sunuyor.

TRADE HELPDESK

Avrupa Birliği ülkelerine ihracat yapan ve yapmak isteyen firmalar için ticaret yardım platformu. Ücretsiz ve çok faydalı bir site. Avrupa Birliği ithalat bilgileri, kurallar ve vergi oranları vs..

Uluslararası Ticari Fuar Kaynakları

İhracat İthalat Bilgi Kaynakları

İhracatçı Birlikleri ve Sektörel Birlikler

İhracatçı Firmalar ve Çalışanlar için Türkiye ve Dünya'nın önemli tüm kaynaklarına erişimin kısayolu!

İhracatçılar için Pratik Araçlar ve Siteler

Çeşitli Uluslararası Ticari Kaynaklar ve Resmi Siteler

MARKET INFORMATION

Avrupa'ya ihracat yapmak mı istiyorsunuz? Pazar araştırması ilk aşama ve bu site Avrupa birliği tarafından gelişmekte olan ülkelerin daha rahat ihracat yapabilmelerine yardım için sektörel raporlar ve daha bir çok önemli bilgiyi sağlıyor...

KANADA'YA İHRACAT

Kanada'ya ihracat yapmak için ihtiytaç duyulabilecek değerli bilgiler ve ithalat yapılan ülkeler bazında Kanada'lı ithalatçı firmaların listeleri bu sitede Link sizi Türkiye'den mal ithal eden Kanada firmaları listesine götürecek..

İhracatçılar için B2B Pazaryeri Siteleri ve Firma Rehberleri

B2B – Business to Business Marketplace, B2B Pazaryeri, B2B Firma Rehberleri, dizinler şirketlerin şirketlerle iş yaptığı, toptan satış için bağlantılar yapma fırsatı bulduğu,(Bizim durumumuzda) ihracatçı ve ithalatçıların birbirine ulaşabildiği web siteleri ve platformlardır.

Alibaba.com çok bilinen ve Dünya genelinde liderliği elinde bulunduran platform olarak varlığını sürdürse de alternatifler kesinlikle gerekli ve faydalı.

Genel

Endüstri

Tüm B2B Liste